Pytania i odpowiedzi

 • Od jakiego wieku dzieci mogą samodzielnie korzystać z irygatora?

  Dzieci mogą korzystać z irygatora od momentu opanowania umiejętności higieny jamy ustnej i tylko pod kontrolą rodziców (osób dorosłych). Jeśli dziecko prawidłowo trzyma szczoteczkę do zębów i trzyma ją pod odpowiednim kątem, nie będzie miało problemu z utrzymaniem uchwytu irygatora i skierowaniem strumienia wody na zęby i dziąsła. Warunkiem który umożliwia polecenie dziecku korzystanie z irygatora jest umiejętność płukania ust i wyplucia płynu. Zadaniem rodziców jest jak najszybsze nauczenie dziecka higieny pielęgnacyjnej jamy ustnej. Rodzice decydują czy ich dziecko jest gotowe do uczenia się i korzystania z irygatora. U części dzieci jest to wiek od 3 lat, u niektórych wcześniej, a u niektórych później. Utrzymanie higieny pierwszych zębów dziecka – to klucz do zdrowia i urody przyszłych zębów stałych.

 • Przy pierwszym użyciu pojawiła się krew. Co robić?

  Najważniejsze – nie bać się! Krew jest objawem zapalenia dziąseł, irygator pomoże poprawić stan dziąseł za pomocą masażu regulowanym ciśnieniem strumienia wody. Trzeba zmniejszyć moc do minimum, można rόwnież zastosować płukankę przeciw krwawieniu dziąseł. Wyeliminuj zapalenie dziąseł i krew już się nie pojawi. Stopniowo zwiększaj moc wody strumienia. Na maksymalnej mocy zdrowe dziąsła nie powinny krwawić. Przy konsultacji z dentystą zapytaj jakie ciśnienie strumienia jest najbardziej odpowiednie dla Ciebie, zwłaszcza jeśli cierpisz na choroby przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej.

  Jak pokazuje praktyka, krwawienie z dziąseł zaprzestaje w przeciągu dwóch tygodni. Dziąsła są masowane strumieniem wody, krążenie w nich jest coraz lepsze i w końcu twoje dziąsła będą zdrowe i piękne.

 • Jak często należy używać irygatora?

  Irygator można stosować po każdym posiłku, oczyszczając przestrzeń między zębami i dziąsła od resztek pokarmu, a zęby od płytki nazębnej. Zwłaszcza w przypadku noszenia koronek, mostkόw, implantόw. Jeżeli jest taka możliwość – opłucz zęby irygatorem. To tylko poprawi twój uśmiech. Ogólne zalecenia – używać irygatora jamy ustnej 2 razy dziennie, przy myciu zębów rano i wieczorem.

 • Co robić gdy ciśnienie strumienia zmniejszyło się?

  Jak pokazuje praktyka serwisowa irygatora AQUAJET głównym powodem tego problemu jest woda słabej jakości, z nadmiarem wapnia. Czasami użytkownicy używają do irygatora wywarów z ziół, które zawierają zawiesinę z resztek tych roślin. Najprawdopodobniej zatkały się wewnętrzne rurki i wnęki urządzenia. Można spróbować użyć podkwaszony roztwór wodny (cytryna, ocet 9%), Wlać roztwór do zbiornika irygatora. Włączyć irygator i przelać połowę na najniższym ciśnieniu do zlewu . Potem trzeba wyłączyć irygator na 15 minut – odczekać, aż roztwór "popracuje" wewnątrz urządzenia. Potem włączyć irygator ponownie i użyć roztworu do końca.

  Trzeba uważać na jakość używanej wody. Być może, w celu przedłużenia "życia" urządzenia, lepiej użyć oczyszczoną przez filtr wodę. Jak pokazuje praktyka stosowania urządzenia w Moskwie, pracuje ono do 6-7 lat ze zwykłą wodą z kranu bez zmniejszenia ciśnienia wody.

 • Jak często trzeba wymieniać końcówki?

  Końcówka powinna być używana tylko przez jedną osobę, powinna być przechowywana w czystej komorze do przechowywania końcówek wewnątrz irygatora. Okres ważności końcówki jest nieograniczony. Stara końcówka może być przyczyną zmniejszenia się strumienia wody irygatora. W przypadku złej jakości wody w środku końcówki odkłada się nalot wapienny. W trakcie korzystania z końcówki jej koniec często dotyka zębów (lub aparatu ortodontycznego). Plastik wokół otworu na końcu deformuje się i zamyka dla strumienia wody. Czasem nawet niewidoczna gołym okiem deformacja utrudnia przepływ wody w końcówce do irygatora.

  Polecamy wymieniać końcówki co 6 miesięcy.

 • Czy końcówki są sprzedawane osobno?

  Końcówki są sprzedawane oddzielnie, po 2 sztuki w opakowaniu. Istnieją trzy rodzaje końcowek:

  • zwykłe indywidualne końcówki (model LD-SA01),
  • indywidualne końcówki z elastyczną główką (model LD-SA02). Te końcówki są wyposażone w miękką główkę dla bezbolesnego kontaktu z wrażliwymi dziąsłami i zębami i są bezpieczniejsze dla dzieci,
  • indywidualne końcówki ze szczoteczką (model LD-SA05). Ortodontyczne końcówki do pielęgnacji aparatu ortodontycznego.

  Okres użytkowania każdej końcówki - nie mniej niż 1000 cykli.

  Zawsze należy stosować indywidualną końcówkę swojego koloru – to gwarancja przestrzegania higieny osobistej.

 • Czy trzeba kupować specjalny płyn do irygatora czy wystarczy zwykła woda?

  Można stosować czystą wodę o temperaturze pokojowej. W przypaku, gdy woda z kranu jest twarda lepiej użyć filtrowanej wody (irygator będzie dłużej służyć).

  Należy Ostrożnie stosować mieszanki zawierające chlorheksydyne. W przypadku procesów zapalnych jamy ustnej lub po operacji, ten lek pełni funkcję dezynfekcji uszkodzonych tkanek błony śluzowej jamy ustnej. Jednakże, jego długotrwałe korzystanie niszczy naturalną florę jamy ustnej.

  Nie wolno używać mieszanek olejnych, naparów i wywarów z ziół.

 • Czy kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią mogą korzystać z irygatora?

  Kobiety w ciąży mogą używać irygator, w przypadku gdy to nie powoduje żadnych nieprzyjemnych doznań (odruch wymiotny, krwawienie z dziąseł, zapalenie dziąseł podczas ciąży).

  Można spróbować dobrać indywidualny tryb pracy irygatora, ale nie rezygnować całkowicie z jego użytkowania.

  Niedostateczna higiena przestrzeni między zębami prowadzi do namnażania się szkodliwych bakterii w jamie ustnej, z tego powodu mogą być rożne powikłania przebiegu samej ciąży.

 • Czy irygator zastępuje szczoteczkę do zębów?

  Irygator nie zastępuje szczoteczki do zębów. To dodatkowe oczyszczanie trudno dostępnych miejsc, przestrzeni między zębowych - miejsc najczęstszego spotykania próchnicy. Irygator jest środkiem profilaktycznym podczas zapalenia, a nawet elementem leczenia stanów zapalnych okolic dziąseł. To niezastąpiony środek pomagający w higienie aparatu ortodontycznego .

  Higiena jamy ustnej powinna być kompleksowa! Korzystanie z AQUAJET do higieny jamy ustnej nie może całkowicie zastąpić szczoteczki do zębów. Użyj AQUAJET po posiłku, aby zmyć resztki jedzenia i zapewnić głęboki masaż dziąseł, po czym użyj szczoteczki do zębów i nici dentystycznej. Według badań chorób przyzębia, wczesne stadium tworzenia się kamienia nazębnego jest często ignorowane ze względu na brak wyraźnych objawów. Zazwyczaj choroba przechodzi do bardziej poważnych etapόw. Krwawienie dziąseł po użyciu AQUAJET jest objawem zapaleń przyzębia, jednak regularne stosowanie AQUAJET prowadzi do złagodzenia tego objawu i pozwala wrócić do zdrowszego stanu dziąseł. Skonsultuj się z dentystą, jeżeli krwawienie trwa ponad dwa tygodnie.

 • Jak wyczyścić irygator aquajet od osadu wapiennego przy twardej wodzie?

  Oczywiście ten problem istnieje i twarda źle oczyszczona woda z kranu zatyka wiele otworów w irygatorze. Dlatego zalecamy używać do irygatora wodę oczyszczoną (filtrem domowym).

  Należy regularnie wymieniać końcówki (raz na 6 miesięcy) w przypadku użycia zwykłej wody z kranu. Czyszczenie irygatora przedłuża jego życie.

  Jak wyczyścić irygator od osadu wapiennego?

  Tak jak i podczas czyszczenia urządzeń kuchennych (czajniki, ekspres do kawy) tutaj pomogą środki od osadu wapiennego. Niektórzy producenci oferują "środek do czyszczenia irygatora", ale w rzeczywistości jest to zwykły środek od osadu wapiennego.

  Na dzień dzisiejszy w supermarketach dostępne są różne środki do czyszczenia osadu wapiennego SZCZEGÓLNIE przyrządów kuchennych. Zwykle nie mają one ograniczeń dotyczących korzystania z plastikowych produktów. W dniu dzisiejszym jest wiele czajników elektrycznych z częściami plastikowymi. środki te są bezpieczne, bo po tym jak wyczyścimy nimi czajnik pijemy z niego wodę lub kawę.

  Tak więc, krok po kroku instrukcja:

  1. Rozpuść środek od osadu wapiennego zgodnie z instrukcją. Nie zapomnij, że powinien on być o temperaturze pokojowej.
  2. Całkowicie napełnić pojemnik wody irygatora przygotowanym roztworem.
  3. Zdejmij końcówkę. Po czyszczeniu lepiej ja wymienić na nową.
  4. Włącz irygator na 15 sekund i pozwól wodzie wyciekać.
  5. Wyłącz irygator i odczekaj 15-20 minut.
  6. Powtarzaj procedurę do momentu gdy środek się skończy w pojemniku.
  7. Umyj pojemnik i całkowicie napełnij go czystą wodą.
  8. Włącz irygator i bez przerwy używaj całej wody znajdującej się w pojemniku. To pomoże usunąć resztki środka czyszczącego i wypłukać od wewnątrz sam irygator.

  Dla lepszego rezultatu można tą procedurę powtórzyć jeszcze raz.

  Takie czyszczenie pomaga przedłużyć okres życia irygatora i utrzymać wysokie ciśnienie strumienia nawet przy twardej wodzie z kranu.

FAQ
Zadaj pytanie
Naciskając przycisk "Zadaj pytanie", wyrażasz zgodę na warunki umowy Użytkownika.

Soon we will answer you!